Free cookie consent management tool by TermsFeed
Choď na menu Vyvýšené záhony betónové

NOVINKY! Odlievané betónové ploty a pletivové ploty.

Do ponuky sme zaradili odlievané betónové ploty. V ponuke niekoľko vzorov, vrátane hladkých panelov. Aj obojstranné prevedenie.
Zvarované pletivové ploty vo farbe antracit, machová zelená a žiarový zinok.
Volajte na 0948 64 77 89, alebo píšte na info@beves.sk, radi Vám zdarma vypracujeme cenovú ponuku.

Betónové ploty - princíp

Všetko, čo potrebujete vedieť o betónovom plote v zopár prehľadných krokoch.

Betónové ploty z prefabrikovaných dielcov predstavujú lacné, rýchle, trvácne a esteticky príťažlivé modulárne riešenie nepriehľadného, alebo polopriehľadného oplotenia rodinného domu, záhrady, komerčného, alebo priemyselného objektu.

Vzhľad | Stavba | Skladba | Výhody | Využitie

Vzhľad – príťažlivosť betónového plotu

Betónové ploty ponúkame do 2,5 m výšky odstupňované po 25 cm. Základná farba plotu je prírodná farba betónu – šedá, ponúkame aj dielce prefarbené pri výrobe do farby pieskovca. Vrch plotu môže byť zakončený rovnou líniou, oblúkmi, alebo polopriehľadnou okrasnou mriežkou.

Betónové ploty výšky 100 cm Betónové ploty výšky 125 cm Betónové ploty výšky 150 cm Betónové ploty výšky 175 cm Betónové ploty výšky 200 cm Betónové ploty výšky 225 cm Betónové ploty výšky 250 cm
Výška
100 cm
Výška
125 cm
Výška
150 cm
Výška
175 cm
Výška
200 cm
Výška
225 cm
Výška
250 cm
Betónové ploty výšky 100 cm Betónové ploty výšky 125 cm Betónové ploty výšky 150 cm Betónové ploty výšky 175 cm Betónové ploty výšky 200 cm Betónové ploty výšky 225 cm Betónové ploty výšky 250 cm
Výška
100 cm
Výška
125 cm
Výška
150 cm
Výška
175 cm
Výška
200 cm
Výška
225 cm
Výška
250 cm
Betónové ploty výšky 100 cm Betónové ploty výšky 125 cm Betónové ploty výšky 150 cm Betónové ploty výšky 175 cm Betónové ploty výšky 200 cm Betónové ploty výšky 225 cm Betónové ploty výšky 250 cm
Výška
100 cm
Výška
125 cm
Výška
150 cm
Výška
175 cm
Výška
200 cm
Výška
225 cm
Výška
250 cm

Stavba – Postup stavby betónového plotu

Hlavnými prednosťami prefabrikovaných plotov je bezzákladovosť a výstuž betonárskou oceľou, čo výrazne prispieva k zníženiu finančných nákladov na ich stavbu.

1. Vyhĺbia sa diery na danú osovú vzdialenosť (2,05 m pre hladké stĺpiky, 2,07 pre vzorované stĺpiky) do hĺbky odpovedajúcej výške plotu a prípadne terénu.

2. Do týchto dier sa osadia a zabetónujú betónové stĺpiky s drážkami po stranách.

3. Po vytvrdnutí betónu sa do drážok v stĺpikoch nasunú betónové dosky, ktoré sa môžu medzi sebou vytmeliť cementovým lepidlom.

 

Nie je potrebná dodatočná betonárska oceľ, ani kvantá betónu ako u štandardného tvárnicového plotu. Takisto odpadajú rozsiahle výkopové práce po celej línii plotu a v neposlednej rade ušetrená práca a čas. Denne je možné postaviť až 30m plotu. Pokračujte na celý montážny manuál betónového plotu.

Skladba – Z akých dielcov je skladaný betónový plot?

Opornú časť plotu tvoria betónové stĺpiky s drážkami po stranách. Betónové dosky sa nasúvajú vždy do drážok medzi dva stĺpiky. Stĺpiky sa podľa funkcie rozlišujú na:

 

 • Priebežné s drážkou na dvoch protiľahlých stránách. Tieto sa používajú v celom plote. Dajú sa pomocou nich realizovať terénne odskoky a mierne oblúky (do 150°–180°).
 • Koncové s drážkou z jednej strany. Tieto sa používajú na začiatku, resp. konci plotu a pri stavebných otvoroch na brány a bránky. Taktiež je možné pomocou kombinácie dvoch stĺpikov s nimi realizovať ľubovolné zalomenia.
 • Rohové stĺpiky s drážkou na dvoch susedných stranách. Využitie nájdu do výšky 2,0m v rohoch 60°–120°.

Betónové dosky nasúvané do drážok medzi stĺpikmi tvoria výplň plotu. Sú viacerých druhov:

 

 • Štandardné betónové dosky sú rovné 200x50x4,5 cm (šxvxh).
 • Polovičné betónové dosky 200x25x4,5cm (soklové) sa používajú na výškovú reguláciu plotu, prípadne je možné ich využiť ako podhrabové dosky pri pletivovom plote. Pri výškovej regulácii môže byť vhodné skrátiť výšku stĺpiku ich zrezaním, alebo zabetónovaním hlbšie.
 • Oblúkové dosky (rádiusové) sa používajú na horné zakončenie plotu, ak chcete plot s oblúčikmi. V najvyššom bode majú 61 cm, po krajoch 50 cm.
 • Polopriehľadná mriežkovaná doska nájde využitie, ak sa nechcete plotom úplne uzavrieť od okolného sveta. V najvyššom bode má 50 cm, po krajoch 30cm.

Výhody – prečo zvážiť betónový plot od BEVESu?

 • Solídny výber. Plot pôsobí ako verná imitácia kameňa. Ponúkame jednostranné prevedenie v rôznych farebných prevedeniach.
 • Záruka 10 rokov. Naše ploty sú bezúdržbové, nedeformujú sa, nepraskajú, neblednú. Na naše výrobky poskytujeme záruku 10 rokov.
 • Ochrana. Majú výborné vlastnosti ako zvuková bariéra, zaručujú bezpečnosť a chránia pred nežiadúcimi pohľadmi. Maximálna svetlá výška nami ponúkaného plotu je 2,5 m.
 • Modularita. Plot je rozoberateľný, v prípade mechanického poškodenia je výmena poškodeného kusu rýchla, ľahká a jednoduchá. Plot je možné stavať od oblúku. Plot je možné stavať do svahu.
 • Kvalita. Naše produkty spĺňajú všetky potrebné technické normy. Ploty sú mrazuvzdorné, vlhkuvzdorné a nehorľavé. V každom betónovom komponente je samozrejmá betonárska oceľová výstuž.
 • Zákaznícka podpora. K plotom Vám na požiadanie dodáme certifikáty, montážny manuál a záručný list na 10 rokov. V prípade potreby dodáme dokumenty potrebné na ohlásenie drobnej stavby, prípadne pre stavebné povolenie a kolaudáciu.
 • Dlhá životnosť. Životnosť plotu je vzhľadom na použitú triedu betónu plánovaná na 100 rokov.
 • Štandardne skladom. Všetky ploty sú štandardne skladom. Väčšie množstvá k odberu do 14 dní.
 • Fér jednanie. Materiál na plot dodávame výlučne s DPH a platným daňovým dokladom.

Využitie – Kam s betónovým plotom?

Betónové ploty môžu byť postavené takmer v každom teréne, je možné ich stavať do oblúku aj do svahu. Sú ideálne, ak chcete postaviť nepriehľadnú stenu, ale zároveň je pre Vás dôležitý estetický vzhľad. Kombinované môžu byť betónové ploty napríklad s okrasným kovovým oplotením, pletivom, drevennou výplňou atp.

Využitie nájdu najmä:

 • Okrasné oplotenie domu a záhrady
 • Susedské deliace steny (až 2,5m)
 • Vytvorenie súkromia okolo bazéna, terasy
 • Bezpečnostná stena okolo priemyselného objektu
 • Protihluková clona
 • Kryté stánie pre vozidlo (pri kombinácii so strechou)
 • Koterce a výbehy pre zvieratá

 


Máte záujem o cenovú ponuku, alebo chcete objednať?

Zavolajte nám na 0948 64 77 89, alebo napíšte na info@beves.sk.


Pozrite sa, ktoré informácie sú pre nás ideálne pre spracovanie Vašej čo najpresnejšej cenovej ponuky.


Cenovú ponuku si takisto môžte spracovať sami online ihneď vyplnením zopár údajov o Vašom plote.

Nenašli ste, čo potrebujete vedieť?

Zavolajte nám na 0948 64 77 89, alebo píšte na info@beves.sk , radi Vám poradíme a všetko vysvetlíme.


Privítame všetky Vaše podnety ohľadom internetových stránok aj nášho sortimentu a služieb. Snažíme sa neustále zlepšovať, pretože naším hlavným cieľom ste Vy – spokojný zákazník.