Free cookie consent management tool by TermsFeed
Choď na menu Vyvýšené záhony betónové

NOVINKY! Odlievané betónové ploty a pletivové ploty.

Do ponuky sme zaradili odlievané betónové ploty. V ponuke niekoľko vzorov, vrátane hladkých panelov. Aj obojstranné prevedenie.
Zvarované pletivové ploty vo farbe antracit, machová zelená a žiarový zinok.
Volajte na 0948 64 77 89, alebo píšte na info@beves.sk, radi Vám zdarma vypracujeme cenovú ponuku.

Doprava plotov

Ako sa dostanú naše betónové ploty až k Vám na stavbu?

Dopravu betónových plotov zabezpečujeme po celom Slovensku, ale nie je problém dodať plot aj do Rakúska, či Maďarska. Materiál na plot je na prevoz balený na palety, takže manipulácia s tovarom je možná pomocou vysokozdvižného vozíku, alebo iného manipulátora s paletami: báger (JCB, CAT, Manitou, ...), teleskopický manipulátor (Manitou), auto s hydraulickou rukou, atp.

Základné dve možnosti dopravy plotu sú dve: bez vykládky materiálu a s vykládkou materiálu.

Doprava bez vykládky materiálu

Pokiaľ možno, snažíme sa pre Vás zohnať dopravu vyťažením (jednosmernú) – teda takú, aby ste platili iba jednu cestu k Vám. Takúto dopravu nie je možné zabezpečiť na krátke trasy do približne 50–80km, vtedy je nutno zabezpečiť dopravu sólo (obojsmernú).

Jednosmerná doprava plotu vyťažením

Princíp spočíva v zohnaní dopravcu, ktorý má dostupné prázdne (prípadne poloprázdne auto) na cestu z našej lokality do Vašej lokality, napríklad sa vracia z vývozu. Cenu jednosmernej dopravy stanovujeme vždy individuálne, aby bola pre Vás čo najvýhodnejšia. Pre cenu jednosmernej dopravy sú rozhodujúce nasledovné faktory:

  • celková váha plotu a rozmer plotu (určujúca nosnosť a veľkosť nákladného auta a tým cenu za kilometer)
  • a vzdialenosť Vášho miesta realizácie od bežne jazdených trás (táto vzdialenosť sa volá tzv. prejazdová a určuje dodatočné príplatky za prejazd dopravcu navyše).

Cena tejto dopravy sa pohybuje v rozmedzí cca. 0,9–1,8 € za kilometer (platí sa len jedna cesta), najčastejšie 1,20–1,40 €. Cenu stanovujeme vždy individuálne. Zohnanie takejto dopravy je podmienené ponukou dopravcov takúto zakázku odviesť, takže treba počítať s dodacou dobou približne 7–14 dní od objednania. Často si zákazníci zháňajú dopravu sami oslovením lokálnej špedičnej, alebo prepravnej firmy, ktorá má lepšiu znalosť miestnych pomerov a má prehľad, aké autá sa do jej lokality pravidelne vracajú a tým pádom je schopná zabezpečiť dopravu rýchlejšie a lacnejšie.

Obojsmerná doprava plotu dopravcom sólo

V prípade kratšej vzdialenosti do 50–80 km (záleží aj od umiestnenia Vášho miesta realizácie plotu) zabezpečujeme dopravu obojsmernú, čo znamená, že dopravca sa vydá na cestu k Vám sólo a teda je potrebné uhradiť obidve cesty. Cena tejto varianty sa pohybuje v rozmedzí cca. 1–1,40 € za kilometer (platí sa cesta hore dolu).

Takisto je nutné brať do úvahy, že nákladné autá nemôžu jazdiť po niektorých úsekoch bežne prejazdných pre osobné autá z dôvodov rôznych zákazov a tým pádom, ak Vy by ste išli osobným autom napr. 40 km, dopravca je nútený zákaz obchádzať a najazdí pri tom napr. o 30 km na jednu cestu viac.

Vykládka materiálu

U dopravy bez vykládky materiálu bude k Vám pristavené nákladné auto, alebo kamión (termín dodania Vám budeme avízovať približne 1–3 pracovné dni vopred) a je potrebné z Vašej strany zabezpečiť vykládku materiálu. Takmer v každej obci je dostupný manipulátor s paletami, ktorý je schopný auto vyložiť. Najčastejší dostupní manipulátori sú: vysokozdvižný vozík, báger (napr. JCB, CAT, Volvo,...), teleskopický manipulátor (Manitou), auto s hydraulickou rukou, v niektorých prípadoch je možný žeriav.

Je treba vziať do úvahy nosnosť manipulátora, tzn. akú ťažkú paletu je schopný vyložiť. Naše palety majú spravidla do 1,5t, ale môže sa stať, že paleta dosiahne váhy až 2t. Ak nie je možné zabezpečiť manipulátor s potrebnou nosnosťou, ale iba manipulátor s nosnosťou nižšou (napr. bežne dostupné UNC), ak to je technicky možné, jednotlivé komponenty Vám po dohode nabalíme na viac ľahších paliet.

Výhodou Vami zabezpečenej vykládky je úspora na cene dopravy a takisto Vám stroj môže palety porozkladať po pozemku pre jednoduchšiu montáž betónového plotu, alebo Vám ich poukladá na miesto pre ďalšie skladovanie nedostupné pre rameno hydraulickej ruky.

Kde zoženiem stroj na vykládku plotu v mojej lokalite?

Takmer na každom družstve majú vysokozvižný vozík, takisto ním budú pravdepodobne disponovať v lokálnych stavebninách, drevárskych, kamenárskych a ďalších iných prevádzkach, kde sa manipuluje s ťažkými predmetmi. Ďalej je možné osloviť technické služby, alebo stavebné firmy. Samozrejmosťou je možná ručná vykládka. Dopravca vždy počká na vyloženie materiálu, ale tým sa nemusíte trápiť, to je naša starosť. Cena za vykládku sa pohybuje od kamarátskej služby až po 30 € na hodinu (za hodinu sa spravidla stihne vyložiť aj celý kamión).

Platba pri doprave bez vykládky

Platba pri doprave bez vykládky je možná iba prevodom na náš účet vopred, prípadne splatná v hotovosti u nás na pobočke pred dodaním materiálu. Ak sa jedná o rozumnú vzdialenosť, môže niekto od nás prísť na vykládku prijať peniaze v hotovosti. Plot na splatnosť ani zálohu nepredávame, ale ak zo zásady neplatíte nič vopred, radi Vás uvítame na našej prevádzke, kde môžme pre tento prípad vyhotoviť kúpnu zmluvu a všetky náležitosti.

Doprava s vykládkou materiálu

Ak sa nechcete zaťažovať vykládkou materiálu, ponúkame Vám možnosť dopravy autom s hydraulickou rukou. Šofér a zároveň žeriavnik Vám pri dovoze materiálu vyloží materiál na zem pomocu hydraulickej ruky. Miesto vykládky je limitované iba dosahom jej ramena. Pokiaľ to poveternostné podmienky a terén dovolia (nie je mokrá pôda, alebo blato, resp. máte spevnenú príjazdovú cestu), šofér Vám môže vojsť s autom na pozemok a vyložiť materiál k miestu realizácie plotu.

Tento typ dopravy prakticky nie je možné vyťažiť, tým pádom sa vždy platí cesta obojsmerne. Cena sa pohybuje rádovo okolo 1,30–1,80 € za km + vykládka cca. 6 €/15minút, prípadne 3 €/paleta (konečnú cenu Vám vždy spočítame v cenovej ponuke vopred, takže v prípade komplikovanej vykládky dodatočné náklady znášame my, evenutálne sa so šoférom môžte na mieste individuálne dohodnúť na cene napríklad za porozkladaní paliet po pozemku, pokiaľ to možnosti dovolia).

Momentálne disponujeme nákladným autom s hydraulickou rukou o nosnosti 12t a dĺžke korby 6,5 m (celková dĺžka auta 10m). Samotné rameno má 6,2m, teda v ideálnom prípade je žeriavnik schopný vyložiť paletu na vzdialenosť od auta približne 5 m, kľudne aj ponad plot a popod elektrické káble. Cenu dopravy Vám na požiadanie radi spočítame.

Platba pri doprave s vykládkou

Platba pri doprave s vykládkou našim dopravcom je možná aj v hotovosti.